De Ensors

Het Gala

Op zaterdag 14 september worden in het Kursaal Oostende tijdens het filmfestival de jaarlijkse Ensors, ofwel Vlaamse filmprijzen, uitgereikt. De Ensors zijn een welverdiende bekroning op het werk van de Vlaamse audiovisuele sector na een jaar hard werken.

Francesca Van Thielen is de gastvrouw die het feestelijke gala van de Ensors dit jaar in goede banen zal leiden. 

 

De grootste kanshebbers

Girl van Lukas Dhont en Niet schieten van Stijn Coninx zijn de grote kanshebbers met elk negen nominaties, gevolgd door Hellhole van Bas Devos met acht nominaties. Bij de tv-reeksen gingen de meeste stemmen naar Studio Tarara (acht nominaties) en De dag (zeven nominaties).  


De genomineerden

Beste Film

  • Girl (van Lukas Dhont, productie Menuet)
  • Niet schieten (van Stijn Coninx, productie Eyeworks)
  • Ce magnifique gâteau ! (van Marc James Roels & Emma De Swaef, productie Beast Animation)
  • Trio (van Bruno Vanden Broecke, Ruth Beeckmans & Matteo Simoni, productie Brutteo)
  • Hellhole (van Bas Devos, productie Minds Meet)

Beste Regie

  • Lukas Dhont (Girl)
  • Stijn Coninx (Niet schieten)
  • Bas Devos (Hellhole)
  • Marc James Roels, Emma De Swaef (Ce magnifique gâteau !)
  • Koen Mortier (Engel)

Beste Scenario

  • Lukas Dhont, Angelo Tijssens (Girl)
  • Rik D'Hiet, Stijn Coninx (Niet schieten)
  • Bas Devos (Hellhole)
  • Marc James Roels, Emma De Swaef (Ce magnifique gâteau !)
  • Frederike Migom (Binti)

Beste Acteur

  • Victor Polster (Girl)
  • Jan Decleir (Niet schieten)
  • Arieh Worthalter (Girl)
  • Bruno Vanden Broecke (Trio)
  • Willy Thomas (Hellhole)

Beste Actrice

  • Viviane De Muynck (Niet schieten)
  • Ruth Beeckmans (Trio!)
  • Fatou N'Diaye (Engel)
  • Bebel Tshiani Baloji (Binti)
  • Alba Rohrwacher (Hellhole)

Beste Director of Photography

  • Frank van den Eeden (Girl)
  • Nicolas Karakatsanis (Hellhole)
  • Nicolas Karakatsanis (Engel)
  • Danny Elsen (Niet schieten)
  • Pieter Van Alphen, Konrad Widelski (Trio)

Beste Production Design

  • Michelle Beeckman, Catherine van Bree, Philippe Bertin (Girl)
  • Mariël Hoevenaars, Kristin Van Passel, Hubert Pouille (Niet schieten)
  • Geert Paredis, Alette Kraan, Evalotte Oosterop (Engel)
  • Ingeborg Van Eetvelde, Sofie Callaerts, Talina Casier (Binti)
  • Elsje de Bruin (Hellhole)

Beste Muziek

  • Valentin Hadjadj (Girl)
  • Le Motel (Binti)
  • Luc Cuveele, Senjan Jansen, Soulsavers (Engel)
  • Jorrit Kleijnen, Alexander Reumers (Niet schieten)
  • Steve Willaert, Urbain Servranckx (Urbanus, De Vuilnisheld)

Beste Montage

  • Alain Dessauvage (Girl)
  • Nico Leunen (Engel)
  • Philippe Ravoet (Niet schieten)
  • Dieter Diependaele (Hellhole)
  • Manu Van Hove (Coureur)

Beste Documentaire (Film)

  • Ademloos (Daniel Lambo, productie Storyhouse)
  • Hollywood aan de Schelde (Robbe De Hert, Jan van Dierendonck, productie Stukken en Brokken)
  • Harry Gruyaert Photographer (Gerrit Messiaen, productie Las Belgas)
  • Will Tura: Hoop Doet Leven (Dominique Deruddere, productie Borgerhoff & Lamberigts)
  • We Will Remember Them (Annabel Verbeke, productie Off World)

Beste Animatiefilm

  • Ce magnifique gâteau ! (Marc James Roels, Emma De Swaef, productie Beast Animation)
  • Corgi (Ben Stassen, productie nWave)
  • Urbanus, De Vuilnisheld (Erik Verkerk, Joost Van den Bosch, Vincent Bal, productie Eyeworks)
  • Maya en de Honingspelen (Noel Cleary, Sergio Delfino, productie Studio 100)

Beste Jeugdfilm

  • Binti (Frederike Migom, productie Bulletproof Cupid)
  • Ce magnifique gâteau ! (Marc James Roels, Emma De Swaef, productie Beast Animation)
  • Sinterklaas en de Wakkere Nachten (Stijn Coninx, productie Sylvester)
  • Corgi (Ben Stassen, productie nWave)
  • Nachtwacht: de Poort der Zielen (Gertjan Booy, productie Ketnet & Studio 100)

Beste TV-reeks

  • De dag (Woestijnvis & FBO)
  • Studio Tarara (Shelter)
  • Undercover (De Mensen)
  • Fiskepark (De Mensen)
  • 13 Geboden (Menuet)

Beste Scenario

  • Jonas Geirnaert & Julie Mahieu (De dag)
  • David Vennix & Tim Van Aelst (Studio Tarara)
  • Nico Moolenaar, Piet Matthys, Bart Uytdenhouwen, Lars Damoiseaux, Eveline Hagenbeek (Undercover)
  • Paul Baeten Gronda & Tom Lenaerts (Over Water)
  • Joeri Vlekken & Filip Lenaerts (Fiskepark)

Beste Regie

  • Gilles Coulier & Dries Vos (De dag)
  • Tim Van Aelst & Wim Geudens (Studio Tarara)
  • Eshref Reybrouck & Frank Devos (Undercover)
  • Norman Bates (Over Water)
  • Joël Vanhoebrouck (Eigen Kweek - Seizoen 3)

Beste Acteur

  • Titus De Voogdt (De dag)
  • Koen De Graeve (Studio Tarara)
  • Jeroen Perceval (De dag)
  • Peter Van den Begin (Studio Tarara)
  • Geert Van Rampelberg (Studio Tarara)

Beste Actrice

  • Sofie Decleir (De dag)
  • Janne Desmet (Studio Tarara)
  • Ruth Beeckmans (Studio Tarara)
  • Ruth Becquart (Gent West 2)
  • Maaike Neuville (De dag)

Beste Documentaire (TV) 

  • Kinderen van de Kolonie (Canvas)
  • Terug naar Rwanda (De Chinezen)
  • VDB. Ik ben God niet (Borgerhoff & Lamberigts )
  • Er was eens (Diplodokus)
  • Mitten (Accattone films, in coproductie met Rosas, 24images, Mezzo, Kaaitheater, De Munt & Sadler’s Wells

Wij zijn erg benieuwd welke Vlaamse film Home mag opvolgen als grote winnaar en duimen dat de beste mag winnen.